Napínavý Sláma-bláto-fest

 

Existuje něco mezi nebem a polem. Po letošním Slámafestu je to jasné. Pátý ročník byl totiž nadupaný napětím od března až do poslední minuty. Koronakrize: účast odříkající kapely, muzikanti v karanténě, náhradníci na poslední chvíli. Mokré léto: podmáčené pole – nadějné suché dny – páteční průtrž. Popravdě, chtěli jsme to v pátek kvůli šílenému blátu a neradostným meteorologickým předpovědím vzdát.

Nevzdali jsme to však ani my, ani vy. Vše se obrátilo v ideální počasí, parádní bláto, woodstockovou atmosféru na celém poli – nejen u pódia, kde se střídali jedni skvělí umělci za druhými. Aby těch zázraků nebylo málo, tak letos jste, milí návštěvníci i milý dream-sláma-teame, zařídili rekordní výtěžek – čistý zisk: 43 126 Kč! Z peněz zaplatíme mimo jiné i pronájem Divadla BARKA, kde působí naše Divadlo Járy Pokojského.

Takže ještě velmi srdečně poděkování: 

V první řadě je třeba ocenit obětavost rodin Hrabálků, Musilů a Košťálů, kteří se kromě ostatní práce, postarali o výrobu a prodej skvělého jídla a pití. Taky děkujeme všem jejich početným kamarádům, co jim v tom pomáhali – třeba Báře Kameníkové za hodiny u palačinek). Díky patří i Hluchoňovi a Sucháčovi za jejich vlastní slámové špicové pivo. Všem lidem, co stavěli a hlavně bourali stany a zbavovali je bláta. Našim hasičům, kteří nám půjčili stany a obětavě dotáhli zvukaře zapadeného v bahně. Martinovi Behro, který se svou Sierrou 4×4 vozil kapely až k pódiu. Panu Miškovi za vstřícnost. Martině Zichové za koláčky. Obci Ochoz u Brna za finanční, materiální i morální podporu. Našemu fotografovi Lukášovi Chvílovi za fotky a videozáznamy, Richardovi Boudovi za krásné reportážní fotky a fotky z dronu. Všem milým holkám, co se staraly o naše slámové děti, i těm, co vybírali peníze. Moderátorce Laďce Blažkové a speciální poděkování Anetě Vidurové za pohádky, moderování, pochopení a tisíc dalších věcí.

Obrovský dík patří samozřejmě kapelám, které všechny hrály zadarmo. Petr Škranc, Swingový Kvartet Bezrukého Frantíka, Aleš Procházka, Žaluďáci, Olala swing, Yaya, Pan Miler, Pohledy, Poozers.

A taky díky všem Aršákům, kteří se zapojili, pomáhali, podporovali. Letos to nebylo moc bezbar, v bahně by mnozí vozíčkáři asi navěky zapadli, ale mysleli jsme na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *