Vlajka

Co to je, vlajka:

Vlajka je vážným symbolem, značí suverenitu a vážnost, států, lidí které něco spojuje jazyk, tradice a tak dál.

Co na naší vlajce je:

Vlajka ARCHY je odvozená z rozměru vlajek námořní vlajkové abecedy, konkrétně z vlajky, která znamená písmeno P (říká se jí taky Modrý Petr) a je to poslední vlajka, která se vyvěšuje na stožár před vyplutím lodi. Námořní signální vlajky, pokud mají tvar obdélníka (jsou i jiné tvary), mají předepsaný rozměr 70 x 50 cm. To má i naše vlajka. Originál signální vlajka pro písmeno P má modré rámování bílého pole, nic víc. Zdeněk Winkler přidal kotvicový kříž. Kotva znázorňuje naději a kříž Krista, kotvicový kříž patří k nejstarším symbolům křesťanů a na naší vlajce je uprostřed. Rámování je stejně široké jak jsou široké linky kotvicového kříže.

Kdy se vlajka používá:

Do té doby dokud se původní vlajka neztratila,, byla přítomna akcí ARCHY včetně táborů kde je potřebnou součástí křtu nováčků do našeho společenství.

Poučení:

Vlajka by se měla předávat z tábora na tábor, z akce na akci. O vlajku pečujte tak aby nabyla záměrně znehodnocována, pošpiněna nebo zničena či ztracena. Byl-li by někdy zjištěn viník který o vlajku nepečuje řádným způsobem vystavuje se povinnému postihu, zajištění kvalitní náhrady.

Text křtu nové vlajky:

Bože, pod tvojí záštitou, která je vyobrazena na této vlajce, chceme plout životy svými, starat o Duše i těla a být vzájemnou oporu svých přátel.

Navigare nacesse est, vivare non necesse. Je třeba plout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Parta dobrovolníků s křesťanskými zásady