Galerie

Jaký byl dětský tábor

Jako již každým rokem se letos v červenci konal Aršácký dětský tábor. Tentokrát jsme zavítali do Ivančic u Brna a společný čas trávili v místním Středisku volného času a jeho okolí.

Celý týden se nesl v duchu pohádek, totiž nejznámějších večerníčků, které milují malí i velcí. Na začátku nás však zastihla nemilá zpráva. Dozvěděli jsme se, že Večerníček byl unesen zlými loupežníky a že za něj požadují výkupné. Rozhodli jsme se mu pomoci. Každý den jsme potkávali pohádkové postavy, které pro nás měli přichystané aktivity a hry, za jejichž splnění nás vždy zlatými penízky odměnil Král pohádek.

A protože jsme se celý týden snažili ze všech sil, peněz jsme získali dost, povedlo se nám loupežníky přesvědčit a Večerníčka zachránit. Krtečkovi jsme pomohli ušít jeho kalhotky, s Patem a Matem jsme stavěli pevné domy, Krakonoš nás vzal na výlet do přírody, s Bobem a Bobkem jsme procestovali svět jejich kloboukem a včelka Mája nás naučila poznávat spoustu nových kytiček.

Nechybělo ani pohádkové vyrábění a děti si tak mohli domů dovézt ušité Krtečky, papírové čepice s bambulí, malované květináče, trička, včelí plástve a spoustu dalších výrobků.

Užili jsme si spoustu legrace, vyřádili se, hráli si, běhali, zpívali, nechyběla ani závěrečná vodní bitva, do které se účastníci i asistenti vrhli s velikým zápalem. Každý den jsme začali i končili modlitbou, povídali si o pánu Ježíši a v průběhu slavili dvě mše svaté, protože jak se říká: ,,Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání.” A celý týden požehnán vskutku byl.

Děkujeme pracovníkům Střediska volného času, za jejich péči a všem účastníkům a asistentům za jejich čas, energii, nadšení, ochotu a trpělivost a moc se těšíme až se za rok zase všichni sejdeme!

David Prokš a Klára Svobodová