Tábor 2022: Asterix a Obelix

Přišlo léto 2022 a s ním i měsíc červenec, který s sebou přinesl další Aršácký tábor. Zopakovali jsme si návštěvu Ivančic a společně jsme strávili celý týden v Ivančickém Středisku volného času, kde jsme se v neděli v klidu ubytovali a zahájili týden společnou modlitbou a seznamovacími hrami. Táborem nás provázeli známí hrdinové z francouzsko-belgických obrázkových knížek Asterix a Obelix. S sebou přivedli i některé ze svých dalších hrdinů i záporáků. Každé ráno nás tito dva Galové navštěvovali se svým druidem Panoramixem a pejskem Idefixem, aby dětem rozlili do kelímků čarovný lektvar a připravili je na den scénkou.


Cílem tábora bylo postavit se ze zakoupených předmětů svoji vlastní vesnici náhradou za tu, kterou Galům Římané zbořili a vyrabovali. Účastníci se mohli dohromady podílet na spoustě zábavných her a spolu se známou galskou dvojkou prožít mnohá dobrodružství. Setkali jsme se s Caesarem, kterému jsme přednášeli básně, potopili hromadu pirátských lodí, dokonce jsme se podívali i do Egypta, kde jsme společně vyléčili nemocnou Kleopatru. Nechyběly výlety, vyrábění, diskotéka či soutěž talentů, kde všichni dostali možnost pořádně se vyřádit. Mše svaté byly letos ustanoveny za denní potřebu, děkujeme všem kněžím, kteří to s námi vydrželi. Večery a rány nás též provázely modlitby s hudebním doprovodem a Božím požehnáním.


Velké díky též všem vedoucím a velbloudům, to jest asistentům, kteří do úspěšné realizace a průběhu tábora vložili svůj zápal, energii a lásku. Podobné a větší díky patří pracovníkům Střediska volného času v Ivančicích a jejich ochotnému přístupu. Budeme se těšit příští rok! Na viděnou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *